Podporují mě | Europoslanec Pavel Svoboda

Podporují mě

Pavel Fischer

Petr Pithart

Pavla Svobodu dobře znám, je to můj kolega na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a kolega v KDU-ČSL. V současnosti ho vídám méně, protože je v Bruselu, kde plní neobyčejně závažnou roli, což si možná málokdo všiml. Stojí totiž v čele výboru pro právní záležitosti. Tato funkce se může zdát nenápadná, ale má ohromný význam. Z rukou tohoto výboru totiž vychází to, co čteme jako evropské směrnice a vyhlášky. To všechno je odpovědnost Pavla Svobody. Přeji si, aby byl zvolen znovu a aby zůstal v čele tohoto výboru, protože je to pro Českou republiku velká čest. Proto ho budu volit znovu i v těchto evropských volbách.

Václav Hampl

Velmi si vážím práce, kterou v Evropském parlamentu odvedl Pavel Svoboda. Stal se jediným Čechem, který získal důvěru ostatních europoslanců k vedení výboru, a to hned dosti zásadního právního. Právě takový druh lidí v Evropském parlamentu potřebujeme - kteří dokážou, aby náš hlas byl na evropské úrovni reálně slyšet a brán vážně. Navíc mám s Pavlem dlouholetou osobní zkušenost a není pochyb, že jeho práce je vždy vedena maximálním úsilím o zájmy ČR a jejích obyvatel.

Marek Výborný

V Evropské unii potřebujeme kvalitní, zkušené politiky, a jedním z nich je určitě Pavel Svoboda. Dnes poslanec Evropského parlamentu a také lídr KDU-ČSL pro Evropské volby. Právě takové osobnosti, které dokáží hájit zájmy České republiky a zároveň jsou hrdými Evropany, potřebujeme. Protože pro nás není jiné cesty, než být součástí právě Evropy a Evropské unie. Pavel Svoboda má moji plnou podporu.

Miroslav Žbirka

S panem Svobodou jsem se seznámil v Bruselu, kde jsem si s ním dlouze povídal a jeho názory na naši společnost a kulturu se mi zdály správné. Proto ho podporuji.

Jiří Grygar

Pana europoslance Pavla Svobodu sleduji už velice dlouho. Měl jsem možnost se s ním setkat na půdě Evropského parlamentu a vidět, jak je tam pozitivní, jak přichází s novými nápady a hájí české zájmy v každé důležité otázce, která se na půdě EU projednává. Myslím si proto, že by bylo dobré, aby Českou republiku mohl reprezentovat i v dalším mandátu v Evropském parlamentu, protože si myslím, že to prospěje naší zemi a získá dobrou pověst a prestiž.

Alexandra Alvarová

Za svůj život jsem poznala mnohem víc politiků než běžný volič. Je to asi tím, že se zabývám politickým marketingem. Zblízka jsem měla možnost nahlédnout do politické kuchyně mnoha lidem a chtěla bych říct, že dělím politiky na dvě skupiny. Na ty, kteří slibují a po volebním období, jsou-li zvoleni, se snaží zorientovat v tom, co to vlastně slíbili, a na ty, kteří napřed přemýšlejí a pak teprve slibují. Pavel Svoboda patří jednoznačně do té druhé skupiny. Jednak proto, že to je jeden z nejvzdělanějších politiků, které v České republice vůbec máme a jednak proto, že má v sobě nějaký vnitřní tah na to, aby to, co slíbí, opravdu splnil. To znamená, že nemluví naprázdno a moc dobře ví, co má udělat, aby to, co slíbí, potom splnil. Takových mnoho není. Tím jsem si naprosto jistá.

Marek „Orko“ Vácha

Zcela podporuji kandidaturu pana docenta Pavla Svobody do Evropského parlamentu pro jeho druhé funkční období. Tuto kandidaturu můžu podpořit s naprosto čistým srdcem. Mám velkou radost z toho, že Pavel Svoboda chce obhájit svůj mandát, protože v tom prvním období Pavel Svoboda udělal v Evropském parlamentu obrovský kus práce. Jsou za ním vidět jasné hmatatelné, viditelné výsledky. Stal se mimo jiné předsedou právního výboru, což jistě není malá funkce, a moc dobře reprezentoval Českou republiku. Proto bych si moc přál, aby v této započaté práci pokračoval a aby mohl naši republiku nejenom reprezentovat, ale také pomoct jí a celé Evropě v dalším volebním období.

Jan Švejnar