Moje vize | Europoslanec Pavel Svoboda

Moje vize

Bezpečnost v Evropě považuji za základní prioritu. Bezpečnostní problémy jako terorismus mají kontinentální rozměr, a proto vyžadují celokontinentální odpověď. Proto chci pracovat na vyřešení migrace pomocí tzv. inteligentních hranic, tedy ochrany hranic Evropy za pomoci moderních technologií. Prosperita Evropy je možná, jen bude-li Evropa bezpečná.

Reforma EU. Chci EU, která bude odpovídat očekáváním Evropanů a která bude dělat to, na co jednotlivé státy nestačí. Také chci, aby se Evropa vrátila ke své identitě a hodnotám, odvozených z křesťanství. I když na to nevypadám, chci štíhlejší Evropu.

Digitalizace. V dalším mandátu chci pracovat na rozvoji skutečně jednotného digitálního trhu. Budu pracovat na celoevropském právním rámci pro „dopravu budoucnosti“, jako jsou drony nebo autonomní auta.

Lidská práva. Budu se nadále zasazovat o dodržování lidských práv ve světě, zejména o svobodu vyznání. V minulém mandátu jsem se zapojil do případů Súdanky Miriam Ibrahim, Pákistánky Asie Bibi či Čecha Petra Jaška. Pronásledování křesťanů ve světě je rok od roku horší. Evropa musí zvednout svůj hlas proti této novodobé genocidě.

Zrušení střídání času je mojí iniciativou už od roku 2014. Evropská komise se nakonec v roce 2018 po největším veřejném hlasování Evropanů rozhodla vyslyšet hlasy 4,6 milionů Evropanů a konec střídání času naplánovala na rok 2021. Společně jsme v Evropě slyšet!