Blog | Europoslanec Pavel Svoboda
domů Pavel Svoboda

Články

Panu prezidentovi k návštěvě Číny

Publikováno 26. 4. 2019

Evropský parlament na svém úplně posledním hlasování v tomto složení přijal usnesení „o Číně, zejména o situaci náboženských a etnických menšin“. Je to stručné, ale smutné čtení, nicméně jako doprovodná informace k již páté cestě českého prezidenta do jím tak obdivované Číny stojí za pozornost.

Podpořme pronásledované křesťany i sebe

Publikováno 7. 12. 2018

Článek vyšel v tištěných Lidových novinách. „Čísla o pronásledování křesťanů ve světě hovoří jasně. I podle nejzdrženlivější nevládní organizace Open Doors je ve světě pronásledováno cca 215 milionů křesťanů.“

TZ: Konference o pronásledování křesťanů

Publikováno 21. 11. 2018

V Praze se už podruhé konala konference s názvem Pronásledování křesťanů ve světě: fakta a svědectví. Nabídla evropský pohled na krizové oblasti, a také svědectví z několika zemí, kde je perzekuce křesťanů na denním pořádku. Co do počtu případů je křesťanství nejpronásledovanějším náboženstvím současného světa.

Open Doors v EP o pronásledování křesťanů

Publikováno 20. 1. 2018

Organizace Open Doors minulý týden v Evropském parlamentu prezentovala svoji zprávu o pronásledováni křesťanů ve světě, jejíž výsledky jsou skutečně alarmující.

Pronásledování křesťanů je zločinem zločinů

Publikováno 10. 12. 2017

V rámci listopadového plenárního zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku proběhla na plénu rozprava na téma pronásledování křesťanů ve světě, ve které vystoupil i europoslanec Pavel Svoboda, předseda právního výboru EP.

Situace křesťanů ve světě je horší než kdykoliv v minulosti

Publikováno 5. 12. 2017

V Knihovně Václava Havla v Praze se 10. listopadu 2017 konala z iniciativy europoslance za KDU-ČSL/ELS Pavla Svobody konference na téma pronásledování křesťanů ve světě (jak podporuje EU svobodu vyznání), jejíž cílem bylo nejen upozornit na situaci trpících křesťanů ve světě...

Petr Jašek v Bruselu

Publikováno 12. 6. 2017

Na jednání České národní delegace v Bruselu nás tento týden navštívil humanitární pracovník Petr Jašek i s chotí. Pan Jašek byl více než rok vězněn v Súdánu, ž. kde byl za svoji pomoc místním křeťanům odsouzen za tzv. špionáž.

Záchranná síť pro irácké křesťany

Publikováno 22. 1. 2016

Česko ukazuje soucitnější tvář: do země přilétá první skupina blízkovýchodních křesťanských rodin, které kvůli své víře musely utéct před islamistickými teroristy do Kurdistánu.

Jak si zamést před vlastním prahem

Publikováno 9. 1. 2015

Na můj článek o muslimském mainstreamu v internetovém ECHO24.CZ zareagoval evangelický duchovní Martin Grombiřík. Myslím, že zareagoval výborně a jeho polemiku Vám v nezkrácené podobě přináším, protože mne oslovila.