Článek

Čím je pro mě evropanství

Dost často člověk naráží na slova jako evropanství, proevropský, protievropský, euroskeptický apod., často se směřuje Evropa a EU. Evropanství je dokonce oficiálním kvalifikačním požadavkem na člena Evropské komise, jednoho z orgánů EU. Je tedy na místě ptát se, co to znamená.

Přečíst článek

Článek

Novinky z Evropy za prosinec 2018

Novinky z Evropy očima europoslance

Přečíst článek

Článek

Nadnárodní metoda spolupráce ostřelována ze všech stran

Čím byl objev penicilínu pro medicínu, tím je nadnárodní metoda spolupráce pro vztahy mezi státy, pro zachování míru v Evropě a pro její prosazování v globalizovaném světě. Přesto je ostřelována ze všech stran, a to často z protichůdných důvodů. Můj článek pro portál Forum24.

Přečíst článek

Článek

Paradoxy Vánoc

U mnohých to vypadá, že na Štědrý večer očekávají kontrolu z hygieny a ne Ježíška. Mnozí do poslední chvíle shánějí dárky. Jsou tohle ty pravé Vánoce?

Přečíst článek

Článek

Podpořme pronásledované křesťany i sebe

Článek vyšel v tištěných Lidových novinách. „Čísla o pronásledování křesťanů ve světě hovoří jasně. I podle nejzdrženlivější nevládní organizace Open Doors je ve světě pronásledováno cca 215 milionů křesťanů.“

Přečíst článek

Článek

Spojené království – náš budoucí konkurent

Evropská unie prý trestá Británii za brexit. EU by měla Británii ustoupit, abychom je neztratili. Výroky tohoto typu mi připadají masochistické a navíc ukazují, jak málo se někteří z nás s EU identifikují.

Přečíst článek