Článek

Lid promluvil. Může konec střídání času v EU inspirovat českou politiku? Komentář europoslance Svobody

Žádná iniciativa se v Evropském parlamentu neprosazuje jednoduše. 751 poslanců představuje 751 názorů a nápadů, kterých chce každý z nich dosáhnout. Naši iniciativu za zrušení střídání času trvalo prosadit téměř celý mandát.

Přečíst článek

Článek

Proč jsem hlasoval proti zprávě o Maďarsku

V Maďarsku se dějí věci, s nimiž demokrat, slušný člověk a právník má velký problém, korupcí a nepotismem počínaje. Premiér Orbán mi navíc rozhodování svým nacionalistickým projevem v plénu Evropského parlamentu rozhodně neusnadnil. Zpráva Sargentini nicméně nebyla jen tak nějaká zpráva, ale šlo o vůbec první aktivaci článku 7 SEU Evropským parlamentem.

Přečíst článek

Článek

Boj za autorská práva není cenzura internetu, říká europoslanec Svoboda

Europoslanci se po prázdninách vrátili ke směrnici, která by měla kromě jiného vyřešit střet mezi tradičními mediálními domy a jejich digitálními vyzyvateli – mimo jiné Googlem a Facebookem. „Evropské autorské právo potřebujeme posunout do 21. století,“ vysvětluje europoslanec Pavel Svoboda z KDU-ČSL.

Přečíst článek

Článek

Tisková zpráva: Evropská komise přijala legislativní návrh za zrušení střídaní času. Poslední změna času přijde už příští rok.

Dnes to je méně než měsíc od ukončení veřejné konzultace, ve které se mohli Evropané vyjádřit k tomu, zda si přejí zachování nebo zrušení střídání letního a zimního času, a právě dnes Evropská komise informovala, že přijala legislativní návrh připravované změny směrnice 2000/84/ES o úpravě letního času pro Evropský parlament a Radu. V krátké době tak vyslyšela hlas téměř čtyř milionů Evropanů.

Přečíst článek

Článek

Jen 50 let od začátku ruské okupace

Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve střední Evropě?

Přečíst článek

Článek

Rekordních 4,6 milionu Evropanů se zapojilo do evropské konzultace o střídání času

Evropská komise v pátek večer potvrdila, že se do veřejné konzultace o zrušení střídání času zapojilo 4,6 milionu respondentů ze všech 28 členských států Evropské unie, což je 8,5 násobek dosavadní největší konzultace.

Přečíst článek